ذاکر الشهدا، صدای ماندگار عاشورا، حاج محمدباقر منصوری اردبیلی به امام شهیدش پیوست.

با دلی آکنده از غم و اندوه و حسرت، ارتحال ملکوتی مداح شهیر، خوش الحان، مخلص و متبحّر جناب آقای حاج محمدباقر منصوری را که در حال عرض ادب به ساحت منیع اهل
بیت (ع) جان به جان آفرین تسلیم کرد، به اهالی استان، جامعه مداحان، دوستان و آشنایان آن مرحوم در داخل و خارج کشور و مخصوصا به بازماندگان تسلیت عرض می کنم.

از ساحت عزی ربوبی برای آن مرحوم علو درجات و حشر با ارباب بی کفن و برای بازماندگان صبر جمیل و تحمل توحیدی مسألت دارم.
سید حسن عاملی، 11/05/1398

درست در آخرین دقایق پنجشنبه دهم مردادماه 1398 بود که خبری تأسفبار در فضای مجازی و هیئات مذهبی و حسینیان کشور به سرعت منتشر شد که خبر از ذایعه ای دردناک میداد. خبری که باورش برای همه سخت و غیر ممکن بود.
حاج محمدباقر منصوری اردبیلی 27 شهریور 1362 در محله امام جعفر صادق اقلیمشاه سابق در خانواده ای مذهبی چشم به جهان گشود. از هشت ساله گی با تشویقهای مادر شروع به مداحی کرد. کودکی که در حضور مرحوم استاد منزوی در محله پیرمادر اولین حضور در عرصه ی مدح و مرثیه را تجربه میکرد، آرزوهای بزرگی در سر داشت.
حاج محمدباقر تمدن در مراسم تشییع پیکر آن مرحوم چنین روایت میکند:

من اولین بار در یک مراسم روضه زنانه منصوری را دیدم. او پنج ساله بود که با مادرش به این مراسم در محله طوي آمده بود. بعدها منصوری به من گفت که آن روز در دل میگفتم که آیا روزی میرسد که من هم مثل آقای تمدن نوحه بخوانم؟

محمد باقر منصوری بعد از آن در ده ساله گی به محله نملر میرود و مدت شش سال در این محله به مداحی میپردازد. سپس در 16 ساله گی به محله اوچ دوکان میرود و مرحله ی جدیدی از زندگی کاری خود را آغاز میکند. محبوبیت روزافزون حاج محمدباقر منصوری به اندازه ای بود که به سرعت به یکی از برجستهترین مادحین اهل بیت تبدیل میشود و نه تنها در داخل کشور بلکه در کشورهای خارجی هم طرفداران بیشماری پیدا میکند.
او که علاوه بر جای جای ایران مداحی در کشورهای خارجی از جمله آلمان روسیه آذربایجان و … را در کارنامه دارد اما حضور و مداحی در محضر رهبر انقلاب را بزرگترین افتخار خود میدانست.
دانلود مداحی حماسی مرحوم حاج محمدباقر منصوری در حضور رهبر انقلاب سال 1396
حاج محمدباقر منصوری مرحوم که برای شرکت و مداحی در مراسم شب شهادت جواد الائمه به دعوت یکی از هیأتهای مذهبی به ارومیه سفر کرده بود شامگاه پنجشنبه حین وضو و آماده شدن برای مراسم به دلیل ایست قلبی الارقم تلاش تیم اورژانس دعوت حق را لبیک گفت و در 36 ساله گی به ملاقات امام شهیدش شتافت.
پیکر این مداح برجسته بعد از بدرقه حسینیان ارومیه تبریز و سراب و پس از قرائت نماز میت توسط آیت الله حاج سید حسن عاملی در مصلي اردبیل با عظمت و شکوهی کمنظیر با ندای لبیک یا حسین حسینیان اردبیل و میهمانانی از سایر استانها عصر جمعه 11 مردادماه 98 تشییع و در آرامستان بهشت فاطمه آرام گرفت.
سایت حسینیه نت مصیبت وارده را خدمت عموم حسینیان و الالخصوص بازماندگان آن مرحوم تسلیت میگوید.

روحش شاد و یادش گرامی باد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *