قوانین سایت.*بازدید کنندگان محترم، قبل از ثبتنام حتماً مطالعه فرمایید.*

*از کلیه ی کاربران تقاضامندیم قبل از ثبتنام، قوانین را به دقت مطالعه فرمایند.*

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام و صلوات بر محمد و خواندان مطهرش و عرض سلام و تقدیم احترام خدمت کاربران و بازدیدکنندگان حسینیه نت.

به گونه ای که واضح و مبرهن است، وجود قانون در هر اجتماعی باعث نظم و انضباط بوده و از بوجود آمدن اختلافات احتمالی پیشگیری میکند. با توجه به این اصل رعایت قانون از سوی هر یک از افراد آن جامعه موجب بالا رفتن شخصیت خود آن فرد بوده و باعث پیشرفت و فرهیختهگی روز افزون آن اجتماع میگردد. فَلِضا با توجه به این که این سایت یک جامعه محسوب شده و روز به روز پتانسیل پیشرفت و بزرگتر شدن را دارد، گروه مدیریتی سایت با مشورت و در نظر گرفتن کلیه ی شرایط قوانینی را در چند بند آماده کرد که در ذیل برگه به آن اشاره میشود. از کلیه ی کاربران و بازدیدکنندگان محترم تقاضا میشود که برای بهبود کیفیت مطالب سایت و هر چه مؤثرتر شدن آن به این قوانین احترام گذاشته و آنها را رعایت کنند. ضمناً این برگه احتمالاً هر چند وقت یک بار بروز میشود که تقاضا داریم هر از چندی از این برگه جهت اطلاع از آخرین تغییرات بازدید فرمایید.

 • کلیه ی کاربران سایت که قصد ارسال پست یا کامنت را دارند بایستی مسلمان، معتقد به مذهب جعفری =شیعه ی دوازده امامی= و پایبند به قوانین نظام جمهوری اسلامی ایران باشند.
 • محتوای حسابهای کاربری حسینیه نت با هدف نشر معارف و فرهنگ اسلامی و نیز ترویج مذهب شیعه ی دوازده امامی با هزینه ی شخصی راهاندازی شده و اجازه ی ترویج و تبلیغ عقاید انحرافی، ادیان غیر الهی، عرفان های نوظهور، شیطان پرستی و وهابیت و … به هیچ عنوان وجود ندارد. بیان عقاید مختلف با احترام به اصول فکری و اخلاقی دیگران و با پرهیز از توهین و فحاشی مجاز می باشد. در صورت عدم رعایت این اصول عضویت کاربر مربوطه مسدود شده و اگر با استفاده از نام کاربری جعلی هم وارد شود، با مراجعه به قانون با شخص خاطی برخورد خواهد شد.
 • توهین و فحاشی به هر کدام از ادیان و مذاهب الهی و غیر الهی که باعث خدشه دار شدن چهره ی زیبای اسلام و مذهب شیعه ۱۲ امامی شود =چه فایل متنی و چه فایل صوتی تصویری باشد=کاملا ممنوع می باشد. به کار بردن کلمات و یا تصاویر خلاف شئونات اخلاقی و مذهبی و مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران ممنوع می باشد. مطالب مستهجن، افترا آمیز، دشنام و خارج از اخلاق یا بی حرمتی به مقدسات فرهنگی و مذهبی، بیان لطیفه هایی که منجر به اهانت به هم وطنان و یا اقشار خاص گردد و تفرقه انگیز و خلاف شئونات اخلاقی باشد مجاز نمی باشد.
 • پیشنهاد و یا تشویق به هر نوع فعالیت غیر قانونی، قراردادن لینک به سایتهای غیر قانونی و غیر اخلاقی و مبتذل و همچنین سایت هایی که به اشکال مختلف روابط و رفتارهای فرهنگی و اخلاقی و عرفی و قانونی جامعه را پایمال نمایند، مجاز نمی باشد.
 • جعل هویت اشخاص حقیقی و یا حقوقی اعم از شرکت ها، نهادها و سازمان ها و نسبت دادن بیانات و سخنان دروغین به ایشان مجاز نمی باشد.
  • هر کاربر تنها اجازه ی ساخت یک حساب کاربری را دارد و ساخت بیش از یک حساب کاربری توسط یک شخص، کاملا ممنوع، و حسابهای کاربری اضافی مسدود میشوند.
 • مدیریت حسینیه نت، این حق را دارد که حساب کاربرانی که به هر شکلی (مانند صرف بیهوده منابع سایت، حساب های کاربری استفاده نشده و بدون مطلب، حساب های کاربری آزمایشی و غیر فعال) که منافع معنوی و یا امنیت سایت را دچار خطر نمایند، مسدود، غیر فعال و یا پاک نماید و در صورت نیاز از طریق قانون پیگیری کند. تنها مدیر ارشد سایت یعنی admin  تمام تلاش خود را جهت حفظ و تداوم حساب های کاربری ساخته شده می نماید، با این حال این حق را دارد که در هر زمان و در صورت نیاز کلیه ی حساب های کاربری را حذف نماید.
 • مدیریت سایت تمام تلاش خود را جهت افزایش امنیت و حفظ اطلاعات شما انجام می دهد ، ولی در صورتی که بنا به دلایل مختلف اطلاعات شما توسط افراد دیگر همچون *هکرها*مورد سوء استفاده قرار گرفت ، به هیچ عنوان مسئولیتی را نمیپذیرد. پس از قرار دادن اطلاعات شخصی اعم از تصاویر و یا مشخصات حساب و هرگونه اطلاعاتی که برای شخص شما و خانواده شما مهم است، اجتناب نمایید.
 • مسئولیت مطالب و محتوای ارسالی و نیز سلامت لینکهای پیوند شده توسط کاربران بر عهده ی خود کاربر ارسال کننده ی مطلب می باشد و حسینیه نت  هیچ گونه مسئولیتی را به عهده نمی گیرد. مطالب ارسالی هر کاربر بعد از مطالعه و بررسی مدیریت سایت انتشار مییابد.
 • ایجاد  مدیر یا ناظم، در بخشهای مختلف سایت تنها در صورتی مجاز است که فرد متقاضی کاملاً مورد اعتماد  و تأیید مدیریت سایت حسینیه نت بوده و اسکن مدارک شناسایی و نیز تعهدنامه ی لازم را ارائه نماید.
 • در طول هر ۲۴ ساعت فقط ۵ مطلب کپی منتشر میشود و انتشار بیش از آن فقط در صورتی مجاز است که مطلب تألیفی شخص کاربر باشد. ضمناً بهتر است در مطالب کپی لینک دسترسی به مطلب مورد نظر پیوست شده و در مطالب تألیفی نیز منابع و مأخذ ذکر شود. توجه داشته باشید که تفسیر قرآن و حدیث تنها توسط فقها و علمای دینی امکان پذیر بوده و لذا در صورتی که یک کاربر عادی اقدام به این کار نماید، پست ارسالی او منتشر نخواهد شد. در ضمن، وجود علما در سایت باعث بسی افتخار و مباهات ماست، اما هر کاربری که مدعی دارا بودن تحصیلات حوزوی باشد الزامیست مدارک لازم را جهت اثبات ادعای خود ارائه نماید.
 • توصیه میشود کاربران محترم هنگام ارسال نوشته های مناسبتی پسزمینه های لازم را رعایت کنند. برای مثال در نوشته های مناسبتی سوگواری بهتر است از پسزمینه ی سیاه استفاده شود. در ضمن الزامیست مطالب مناسبتی یک روز قبل ارسال شده باشد، تا سر وقت بررسی و منتشر گردد.
 • در ایام محرم و صفر و نیز ماه مبارک رمضان، مطالب ارسالی کاربران بجز مطالبی که حاوی نوحه ادعیه و یا سرود مذهبی هستند، با تشخیص مدیریت سایت و در زمان مناسب منتشر خواهند شد. ضمناً از قرار دادن آثار مذهبی اعم از کتب مذهبی نوحه و دعا که صاحبان امتیاز آنها راضی به انتشار ان در فضای مجازی یا کلوپهای شخصی نیستند خودداری فرمایید.
 • از قرار دادن آثار تفرقه انگیز میان شیعه و سنی جداً خودداری فرمایید، ضمناً در معرفی آثار شیعیان و ذکر احادیث و وقایع تاریخی، استفاده از منابع اهل سنت در صورتی که موجب تفرقه نباشد کاملاً مجاز و بلا اشکال است.
 • *حساب کاربری کاربرانی که قوانین ذکر شده را رعایت نکنند، پس از تذکرهای اولیه مسدود و در صورت لزوم تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.
  امید است در راستای حقانیت حق آل الله توانسته باشیم با همیاری و همکاری همدیگر قدمی هرچند کوچک در مسیر رسیدن به اهداف ذکر شده ی سایت برداریم. با تشکر، مدیریت پایگاه مذهبی حسینیه نت.